RTX Corporation
RTX
Helyezés a részvények között
#63
Ez a cégleírás csak angol nyelven érhető el.
RTX Corporation, a major player in the aerospace and defense sectors, provides... RTX Corporation, a major player in the aerospace and defense sectors, provides sophisticated systems and extensive services to a diverse global clientele. This includes commercial entities, military organizations, and government agencies, both within the United States and internationally. The company's operations are divided into three primary business units: Collins Aerospace, Pratt & Whitney, and Raytheon. The Collins Aerospace segment delivers a broad range of aerospace and defense products, alongside comprehensive aftermarket support solutions. Its customer base spans manufacturers of civil and military aircraft, commercial airlines, and operators in regional, business, general aviation, defense, and commercial space ventures. This division's offerings cover the design, production, and maintenance of aircraft interior components, such as oxygen systems, food and beverage preparation and storage facilities, galley systems, and lavatory and wastewater management. It also supplies battlespace management tools, test and training range infrastructure, crew escape mechanisms, simulation and training programs, and essential information management services. Its post-sales services include providing spare parts, overhaul and repair, specialized engineering and technical assistance, training and fleet management, and integrated asset and information management. Pratt & Whitney, another core segment, is a leading provider of aircraft propulsion systems for commercial airliners, military aircraft, business jets, and general aviation. This division is also responsible for manufacturing, selling, and maintaining auxiliary power units for both military and commercial applications. Finally, the Raytheon segment specializes in creating advanced capabilities for the detection, tracking, and mitigation of both defensive and offensive threats. Its tailored solutions serve the U.S. government, foreign governments, and various commercial customers. Established in 1934, the company was formerly known as Raytheon Technologies Corporation before officially rebranding as RTX Corporation in July 2023. RTX Corporation maintains its corporate headquarters in Arlington, Virginia.
Részvényárfolyam
$199.80
Utolsó szinkronizálás: 2026-10-30
Piaci kapitalizáció
$269.62B
Változás (1 nap)
-0.58%
Változás (1 év)
13.77%
Ország
US
Részvényadatok: Financial Modeling Prep·Frissítve: ·Nem befektetési tanács·Így számolunk
Kereskedés RTX Corporation (RTX)
Kategória
Industrials
RTX Corporation (RTX) osztaléktörténete
RTX Corporation (részvényszimbólum: RTX) összesen 227 osztalékfizetést hajtott végre.
Az összes osztalék összege (részvényszétválásokhoz igazítva): $39.98
Osztalékhozam (TTM): 1.41%
Az összes osztalék összege (részvényszétválásokhoz igazítva): $39.98
Osztalékhozam (TTM): 1.41%
RTX Corporation (RTX) osztalékfizetései 1970 és 2026 között
Éves osztalékfizetések
| Év | Osztalék (részvényszétválással korrigálva) | Változás |
|---|---|---|
| 2026 (TTM) | $2.82 | 5.62% |
| 2025 | $2.67 | 7.66% |
| 2024 | $2.48 | 6.90% |
| 2023 | $2.32 | 7.41% |
| 2022 | $2.16 | 7.73% |
| 2021 | $2.01 | 6.22% |
| 2020 | $1.89 | 2.01% |
| 2019 | $1.85 | 3.72% |
| 2018 | $1.78 | 4.22% |
| 2017 | $1.71 | 3.81% |
| 2016 | $1.65 | 2.35% |
| 2015 | $1.61 | 8.48% |
| 2014 | $1.49 | 7.51% |
| 2013 | $1.38 | 8.12% |
| 2012 | $1.28 | 8.84% |
| 2011 | $1.17 | 9.70% |
| 2010 | $1.07 | 10.40% |
| 2009 | $0.97 | 14.49% |
| 2008 | $0.85 | 14.95% |
| 2007 | $0.74 | 15.26% |
| 2006 | $0.64 | 15.32% |
| 2005 | $0.55 | 25.79% |
| 2004 | $0.44 | 23.29% |
| 2003 | $0.36 | 15.82% |
| 2002 | $0.31 | 8.90% |
| 2001 | $0.28 | 9.13% |
| 2000 | $0.26 | 11.52% |
| 1999 | $0.23 | 6.45% |
| 1998 | $0.22 | 11.99% |
| 1997 | $0.2 | 12.70% |
| 1996 | $0.17 | 7.44% |
| 1995 | $0.16 | 7.90% |
| 1994 | $0.15 | 5.51% |
| 1993 | $0.14 | 30.87% |
| 1992 | $0.11 | -23.59% |
| 1991 | $0.14 | 0.00% |
| 1990 | $0.14 | 12.38% |
| 1989 | $0.13 | 3.28% |
| 1988 | $0.12 | 10.91% |
| 1987 | $0.11 | 0.00% |
| 1986 | $0.11 | 33.33% |
| 1985 | $0.0825 | -23.68% |
| 1984 | $0.11 | 7.67% |
| 1983 | $0.1 | 6.36% |
| 1982 | $0.0944 | 0.00% |
| 1981 | $0.0944 | 9.26% |
| 1980 | $0.0864 | 0.00% |
| 1979 | $0.0864 | 9.64% |
| 1978 | $0.0788 | 21.42% |
| 1977 | $0.0649 | 38.97% |
| 1976 | $0.0467 | 19.13% |
| 1975 | $0.0392 | 2.35% |
| 1974 | $0.0383 | 7.58% |
| 1973 | $0.0356 | 0.00% |
| 1972 | $0.0356 | 0.00% |
| 1971 | $0.0356 | 0.00% |
| 1970 | $0.0356 | 0.00% |
Az összes osztalékfizetés listája
| Év | Osztalék | Változás |
|---|---|---|
| 2026 (TTM) | $2.82 | 5.62% |
| 2025 | $2.67 | 7.66% |
| 2024 | $2.48 | 6.90% |
| 2023 | $2.32 | 7.41% |
| 2022 | $2.16 | 7.73% |
| 2021 | $2.01 | -7.18% |
| 2020 | $2.16 | -26.53% |
| 2019 | $2.94 | 3.70% |
| 2018 | $2.84 | 4.23% |
| 2017 | $2.72 | 3.82% |
| 2016 | $2.62 | 2.34% |
| 2015 | $2.56 | 8.47% |
| 2014 | $2.36 | 7.52% |
| 2013 | $2.20 | 8.13% |
| 2012 | $2.03 | 8.85% |
| 2011 | $1.87 | 9.71% |
| 2010 | $1.70 | 10.39% |
| 2009 | $1.54 | 14.50% |
| 2008 | $1.35 | 14.96% |
| 2007 | $1.17 | 15.27% |
| 2006 | $1.02 | -23.11% |
| 2005 | $1.32 | -5.71% |
| 2004 | $1.40 | 23.35% |
| 2003 | $1.14 | 15.82% |
| 2002 | $0.98 | 8.89% |
| 2001 | $0.9 | 9.09% |
| 2000 | $0.83 | -26.34% |
| 1999 | $1.12 | -19.42% |
| 1998 | $1.39 | 12.10% |
| 1997 | $1.24 | -43.64% |
| 1996 | $2.20 | 7.32% |
| 1995 | $2.05 | 7.89% |
| 1994 | $1.90 | 5.56% |
| 1993 | $1.80 | -5.26% |
| 1992 | $1.90 | 5.56% |
| 1991 | $1.80 | 0.00% |
| 1990 | $1.80 | 12.50% |
| 1989 | $1.60 | 3.23% |
| 1988 | $1.55 | 10.71% |
| 1987 | $1.40 | 0.00% |
| 1986 | $1.40 | 33.33% |
| 1985 | $1.05 | -48.78% |
| 1984 | $2.05 | -19.61% |
| 1983 | $2.55 | 6.25% |
| 1982 | $2.40 | 0.00% |
| 1981 | $2.40 | 9.09% |
| 1980 | $2.20 | 0.00% |
| 1979 | $2.20 | 10.00% |
| 1978 | $2.00 | 21.21% |
| 1977 | $1.65 | 11.86% |
| 1976 | $1.48 | -26.25% |
| 1975 | $2.00 | 2.56% |
| 1974 | $1.95 | 8.33% |
| 1973 | $1.80 | 0.00% |
| 1972 | $1.80 | 0.00% |
| 1971 | $1.80 | 0.00% |
| 1970 | $1.80 | 0.00% |
Hasonló cégek vagy versenytársak osztalékfizetései
| Vállalat | Osztalékfizetések száma | Ország |
|---|---|---|
| 0.00% |
US
|
|
| 149.00% |
US
|
|
| 21.00% |
NL
|
|
| 171.00% |
US
|
|
| 55.00% |
GB
|
RTX Corporation egy részvényre jutó osztaléka: kérdések és válaszok
Mennyi a(z) RTX Corporation egy részvényre jutó osztaléka?
A legfrissebb adatok szerint (2026. aug.) a(z) RTX Corporation egy részvényre jutó osztaléka az elmúlt tizenkét hónapban $2.82.
Mennyi volt a(z) RTX Corporation 2025. évi egy részvényre jutó osztaléka?
$2.67 volt a(z) RTX Corporation 2025. évi egy részvényre jutó osztaléka, ami 7.66% növekedést jelent az előző évhez képest (2024: $2.48).
Hogyan változott a(z) RTX Corporation egy részvényre jutó osztaléka 2020 óta?
2020 és 2025 között a(z) RTX Corporation egy részvényre jutó osztaléka $1.89 értékről $2.67 értékre változott, ami átlagosan évi 7.18% növekedést jelent.