McDonald's Corporation
MCD
Helyezés a részvények között
#104
Ez a cégleírás csak angol nyelven érhető el.
McDonald's Corporation operates and licenses its renowned fast-food chain... McDonald's Corporation operates and licenses its renowned fast-food chain worldwide, with a significant presence in both the United States and international markets. Their comprehensive menu offers classic items like hamburgers and cheeseburgers, a variety of chicken options including sandwiches and nuggets, alongside lighter choices such as wraps, french fries, and salads. For breakfast, patrons can select from offerings like biscuit and bagel sandwiches, breakfast burritos, and hotcakes. Additionally, the company provides oatmeal, an assortment of desserts including milkshakes, sundaes, and soft-serve ice cream, plus a selection of baked goods. A wide array of soft drinks, coffee, and other beverages completes their offering. By December 31, 2021, the corporation's global network encompassed 40,031 establishments. McDonald's Corporation, founded in 1940, has its main corporate office located in Chicago, Illinois.
Részvényárfolyam
$258.12
Utolsó szinkronizálás: 2026-10-30
Piaci kapitalizáció
$182.66B
Változás (1 nap)
0.30%
Változás (1 év)
-13.73%
Ország
US
Részvényadatok: Financial Modeling Prep·Frissítve: ·Nem befektetési tanács·Így számolunk
Kereskedés McDonald's Corporation (MCD)
Kategória
Consumer Cyclical
McDonald's Corporation (MCD) osztaléktörténete
McDonald's Corporation (részvényszimbólum: MCD) összesen 180 osztalékfizetést hajtott végre.
Az összes osztalék összege (részvényszétválásokhoz igazítva): $87.77
Osztalékhozam (TTM): 2.88%
Az összes osztalék összege (részvényszétválásokhoz igazítva): $87.77
Osztalékhozam (TTM): 2.88%
McDonald's Corporation (MCD) osztalékfizetései 1976 és 2026 között
Éves osztalékfizetések
| Év | Osztalék (részvényszétválással korrigálva) | Változás |
|---|---|---|
| 2026 (TTM) | $7.44 | 3.77% |
| 2025 | $7.17 | 5.75% |
| 2024 | $6.78 | 8.83% |
| 2023 | $6.23 | 10.07% |
| 2022 | $5.66 | 7.81% |
| 2021 | $5.25 | 4.17% |
| 2020 | $5.04 | 6.55% |
| 2019 | $4.73 | 12.89% |
| 2018 | $4.19 | 9.40% |
| 2017 | $3.83 | 6.09% |
| 2016 | $3.61 | 4.94% |
| 2015 | $3.44 | 4.88% |
| 2014 | $3.28 | 5.13% |
| 2013 | $3.12 | 8.71% |
| 2012 | $2.87 | 13.44% |
| 2011 | $2.53 | 11.95% |
| 2010 | $2.26 | 10.24% |
| 2009 | $2.05 | 26.15% |
| 2008 | $1.63 | 8.33% |
| 2007 | $1.50 | 50.00% |
| 2006 | $1.00 | 49.25% |
| 2005 | $0.67 | 21.82% |
| 2004 | $0.55 | 37.50% |
| 2003 | $0.4 | 70.21% |
| 2002 | $0.24 | 4.44% |
| 2001 | $0.23 | 4.65% |
| 2000 | $0.22 | 10.14% |
| 1999 | $0.2 | 10.72% |
| 1998 | $0.18 | 9.23% |
| 1997 | $0.16 | 10.32% |
| 1996 | $0.15 | 11.34% |
| 1995 | $0.13 | 12.50% |
| 1994 | $0.12 | 10.82% |
| 1993 | $0.11 | 6.68% |
| 1992 | $0.0988 | 9.05% |
| 1991 | $0.0906 | 8.89% |
| 1990 | $0.0832 | 10.20% |
| 1989 | $0.0755 | -11.80% |
| 1988 | $0.0856 | 41.25% |
| 1987 | $0.0606 | 22.92% |
| 1986 | $0.0493 | 0.82% |
| 1985 | $0.0489 | 16.15% |
| 1984 | $0.0421 | 16.94% |
| 1983 | $0.036 | 23.71% |
| 1982 | $0.0291 | 23.83% |
| 1981 | $0.0235 | 29.12% |
| 1980 | $0.0182 | 43.31% |
| 1979 | $0.0127 | 62.82% |
| 1978 | $0.0078 | 85.71% |
| 1977 | $0.0042 | 133.33% |
| 1976 | $0.0018 | 0.00% |
Az összes osztalékfizetés listája
| Év | Osztalék | Változás |
|---|---|---|
| 2026 (TTM) | $7.44 | 3.77% |
| 2025 | $7.17 | 5.75% |
| 2024 | $6.78 | 8.83% |
| 2023 | $6.23 | 10.07% |
| 2022 | $5.66 | 7.81% |
| 2021 | $5.25 | 4.17% |
| 2020 | $5.04 | 6.55% |
| 2019 | $4.73 | 12.89% |
| 2018 | $4.19 | 9.40% |
| 2017 | $3.83 | 6.09% |
| 2016 | $3.61 | 4.94% |
| 2015 | $3.44 | 4.88% |
| 2014 | $3.28 | 5.13% |
| 2013 | $3.12 | 8.71% |
| 2012 | $2.87 | 13.44% |
| 2011 | $2.53 | 11.95% |
| 2010 | $2.26 | 10.24% |
| 2009 | $2.05 | 26.15% |
| 2008 | $1.63 | 8.33% |
| 2007 | $1.50 | 50.00% |
| 2006 | $1.00 | 49.25% |
| 2005 | $0.67 | 21.82% |
| 2004 | $0.55 | 37.50% |
| 2003 | $0.4 | 70.21% |
| 2002 | $0.24 | 4.44% |
| 2001 | $0.23 | 4.65% |
| 2000 | $0.22 | 10.14% |
| 1999 | $0.2 | -45.78% |
| 1998 | $0.36 | 11.63% |
| 1997 | $0.32 | 10.26% |
| 1996 | $0.29 | 11.43% |
| 1995 | $0.26 | -24.46% |
| 1994 | $0.35 | -17.75% |
| 1993 | $0.42 | 7.64% |
| 1992 | $0.39 | 8.28% |
| 1991 | $0.36 | 9.02% |
| 1990 | $0.33 | -26.11% |
| 1989 | $0.45 | -34.31% |
| 1988 | $0.69 | 13.79% |
| 1987 | $0.6 | -16.39% |
| 1986 | $0.72 | -18.18% |
| 1985 | $0.88 | -39.31% |
| 1984 | $1.45 | -0.34% |
| 1983 | $1.46 | -9.35% |
| 1982 | $1.61 | 12.63% |
| 1981 | $1.43 | 28.38% |
| 1980 | $1.11 | 45.10% |
| 1979 | $0.77 | 59.38% |
| 1978 | $0.48 | 82.86% |
| 1977 | $0.26 | 133.33% |
| 1976 | $0.11 | 0.00% |
Hasonló cégek vagy versenytársak osztalékfizetései
| Vállalat | Osztalékfizetések száma | Ország |
|---|---|---|
| 67.00% |
US
|
|
| 89.00% |
US
|
|
| 0.00% |
US
|
|
| 48.00% |
US
|
|
| 100.00% |
US
|
McDonald's Corporation egy részvényre jutó osztaléka: kérdések és válaszok
Mennyi a(z) McDonald's Corporation egy részvényre jutó osztaléka?
A legfrissebb adatok szerint (2026. szept.) a(z) McDonald's Corporation egy részvényre jutó osztaléka az elmúlt tizenkét hónapban $7.44.
Mennyi volt a(z) McDonald's Corporation 2025. évi egy részvényre jutó osztaléka?
$7.17 volt a(z) McDonald's Corporation 2025. évi egy részvényre jutó osztaléka, ami 5.75% növekedést jelent az előző évhez képest (2024: $6.78).
Hogyan változott a(z) McDonald's Corporation egy részvényre jutó osztaléka 2020 óta?
2020 és 2025 között a(z) McDonald's Corporation egy részvényre jutó osztaléka $5.04 értékről $7.17 értékre változott, ami átlagosan évi 7.30% növekedést jelent.