McDonald's Corporation
MCD
Helyezés a részvények között
#104
Ez a cégleírás csak angol nyelven érhető el.
McDonald's Corporation operates and licenses its renowned fast-food chain... McDonald's Corporation operates and licenses its renowned fast-food chain worldwide, with a significant presence in both the United States and international markets. Their comprehensive menu offers classic items like hamburgers and cheeseburgers, a variety of chicken options including sandwiches and nuggets, alongside lighter choices such as wraps, french fries, and salads. For breakfast, patrons can select from offerings like biscuit and bagel sandwiches, breakfast burritos, and hotcakes. Additionally, the company provides oatmeal, an assortment of desserts including milkshakes, sundaes, and soft-serve ice cream, plus a selection of baked goods. A wide array of soft drinks, coffee, and other beverages completes their offering. By December 31, 2021, the corporation's global network encompassed 40,031 establishments. McDonald's Corporation, founded in 1940, has its main corporate office located in Chicago, Illinois.
Részvényárfolyam
$258.12
Utolsó szinkronizálás: 2026-10-30
Piaci kapitalizáció
$182.66B
Változás (1 nap)
0.30%
Változás (1 év)
-13.73%
Ország
US
Részvényadatok: Financial Modeling Prep·Frissítve: ·Nem befektetési tanács·Így számolunk
Kereskedés McDonald's Corporation (MCD)
Kategória
Consumer Cyclical
McDonald's Corporation (MCD) osztalékhozamának története
McDonald's Corporation (tőzsdei szimbólum: MCD) osztalékhozama (TTM) 2025 állapot szerint: 2.35%
Átlagos osztalékhozam az elmúlt 5 évben: 2.18%
Átlagos osztalékhozam az elmúlt 5 évben: 2.18%
McDonald's Corporation (MCD) osztalékhozamainak története 2000 és 2026 között
Éves záró osztalékhozam (TTM)
| Év | Osztalékhozam | Változás |
|---|---|---|
| 2026 (TTM) | 2.88% | 22.55% |
| 2025 | 2.35% | 0.43% |
| 2024 | 2.34% | 11.43% |
| 2023 | 2.10% | -2.33% |
| 2022 | 2.15% | 9.69% |
| 2021 | 1.96% | -16.60% |
| 2020 | 2.35% | -1.67% |
| 2019 | 2.39% | 1.27% |
| 2018 | 2.36% | 6.31% |
| 2017 | 2.22% | -24.49% |
| 2016 | 2.94% | 1.03% |
| 2015 | 2.91% | -16.86% |
| 2014 | 3.50% | 8.70% |
| 2013 | 3.22% | -0.92% |
| 2012 | 3.25% | 28.97% |
| 2011 | 2.52% | -14.29% |
| 2010 | 2.94% | -10.37% |
| 2009 | 3.28% | 26.15% |
| 2008 | 2.60% | 3.17% |
| 2007 | 2.52% | 13.51% |
| 2006 | 2.22% | 12.12% |
| 2005 | 1.98% | 15.12% |
| 2004 | 1.72% | 7.50% |
| 2003 | 1.60% | 10.34% |
| 2002 | 1.45% | 72.62% |
| 2001 | 0.84% | 35.48% |
| 2000 | 0.62% | 0.00% |
Hasonló cégek vagy versenytársak osztalékhozamai (TTM)
| Vállalat | Osztalékhozam | Ország |
|---|---|---|
| 2.39% |
US
|
|
| 1.90% |
US
|
|
| 0.00% |
US
|
|
| 3.55% |
US
|
|
| 2.83% |
US
|
McDonald's Corporation osztalékhozama: kérdések és válaszok
Mennyi a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama?
A legfrissebb adatok szerint (2026. nov.) a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama 2.88%.
Mennyi volt a(z) McDonald's Corporation 2025. évi osztalékhozama?
2.35% volt a(z) McDonald's Corporation 2025. évi osztalékhozama, az előző évben (2024) pedig 2.34%.
Hogyan változott a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama 2020 óta?
2020 és 2025 között a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama 2025 folyamán érte el a csúcsát (2.35%), 2021 folyamán pedig a mélypontját (1.96%).
Hogyan alakul a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama a hasonló vállalatokhoz képest?
A fenti 5 hasonló vállalat közül 4 vállalaténál magasabb a(z) McDonald's Corporation osztalékhozama (2.88%). Közülük a legmagasabb érték: 3.55% (Restaurant Brands International Inc.).